Blog Aktuality Dřevěné hračky jsou pro děti tou nejlepší volbou

Dřevěné hračky jsou pro děti tou nejlepší volbou

5 července, 2022

Jsou krásné, originální, kvalitní a nesmrtelné. Hrály si s nimi naše prarodiče i rodiče a možná i my. Řeč je o dřevěných hračkách, které nikdy nevyjdou z módy. Proč jsou tolik populární? Jaké výhody nabízí oproti svým plastovým konkurentům? A proč jsou nejlepší pro zdravý vývoj dítěte?

Bezpečnost a nezávadnost

Dřevo je přírodní materiál, který nezatěžuje životní prostředí. Neobsahuje ftaláty či jiné škodliviny, které jsou často používané právě při výrobě plastových hraček. Dřevěné hračky jsou tak zdravotně nezávadné a nemusíte mít obavu, když si s nimi dítě hraje. Díky precizní úpravě mají zaoblené hrany a hladký povrch, čímž se předchází poranění dítěte.

Kvalita a odolnost

Dřevo je velmi odolný materiál, který vydrží všechny dětské nápady. Pády a nárazy mu obvykle příliš neublíží. Dřevěné hračky mají velmi dlouhou životnost a mnohokrát si s nimi hrají děti i několik generací.

Zdravý rozvoj dětí

Dřevěné hračky mají většinou minimalistický design, a tak hračky dávají dětem prostor pro jejich vlastní představy. Rozvíjejí tak kreativitu a fantazii. Některé typy dřevěných hraček také dítěti pomohou s učením motoriky či koordinace.

Patří k dětství

Odborníci se shodují, že děti intuitivně dávají přednost dřevěným hračkám před plastovými. A není divu. Tradiční dřevěné hračky prostě patří neodmyslitelně k dětství. Bez řady z nich si naše rodiče i my neuměli představit dětství. Typickým příkladem je dřevěný vláček, počítadlo, dřevěné kostky či zatloukačka. Trh s dřevěnými hračkami se však čím dál více rozšiřuje a dnes máme k dispozici mnohem více druhů než kdy jindy.

Nová kolekce ZOPA dřevěných hraček

Zopa přivítala do své rodiny novou kolekci krásných dřevěných hraček, které si děti zamilují na první pohled. Zabaví je na dlouhé hodiny a pomohou jim s rozvojem základních dovedností. Těšit se mohou na interaktivní chodítka, ponky pro malé stavitele, kuchyňku s nádobím, barbecue grill či klasické skládačky a kostky.

Další články z blogu

NOVINKA: Voyager Maxi pro maximální bezpečí a pohodlí na cestách

Autosedačka Voyager Maxi je novým přírůstkem do rodiny autosedaček ZOPA. Oproti svému předchůdci nabízí kvalitnější a odolnější materiály, vylepšené bezpečnostní prvky a vychytanější praktické funkce. Roste spolu s dětmi Autosedačku Voyager Maxi lze používat od narození dítěte do doby, než dosáhne 135 cm. Plně nahradí klasickou autosedačku vajíčko, nicméně je vhodná i jako pokračovací autosedačka, pokud […]